| Material | PVC & galfan coated steel |
|---|---|
| Length | 1m |
| Wire Diameter (Gauge) | 3.2mm |
| Min. Tensile Strength | 350 N/mm2 |
| Colour | Light grey |
| Conforms to | BS EN 10218-2:2012, BS EN 10244-2:2009 |
| Manufactured in | UK |
| Quantity in Pack | 2 |
| Needs Cutting to Size | Yes |
| Shipping Dimensions | 30mm x 30mm x 1000mm |
Related Categories





