Show video
Helical Corner & Lid Kit for 1x H97.5cm Gabion L1m+ (Pack of 6)
£9.72 inc. VAT
In Stock| Material | Galfan coated steel |
|---|---|
| Length | 1m |
| Wire Diameter (Gauge) | 3mm (10g) |
| Min. Tensile Strength | 350 N/mm2 |
| Colour | Metal grey |
| Conforms to | BS EN 10218-2:2012, BS EN 10244-2:2009 |
| Manufactured in | UK |
| Quantity in Pack | 6 |
| Shipping Dimensions | 42mm x 42mm x 1000mm |
Related Categories


